Переглядів: 841

АСР та ГІСМАОВК

2020 12 12 01Підводячи підсумки 2020 року можна сказати, що це був хоч і складний, але доволі продуктивний та насичений новими досягненнями для нашої організації, рік. Працівники Агентства стійкого зозвитку Луганського регіону мали можливість поповнити свій багаж знань в нових для них сферах, таких, як: «Інструменти ефективної дистанційної роботи в умовах COVID-19 для посередників Геоінформаційної системи моніторингу, оцінки та вирішення конфліктів (ГІСМАОВК)», «Фасилітація діалогу для вирішення проблемних питань та конфліктів». Також пройшли додаткове навчання з медіації з метою підвищення професійних навичок.

 Отримані знання були актуальними для роботи в умовах пандемії в цілому, та безпосередньо для участі у пілотному експерименті системи моніторингу конфліктів  створеної в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру (далі скорочено UNRPP) "Геоінформаційна система моніторингу, аналізу, оцінки конфліктів в Луганській та Донецькій областях": http://dialog-ua.org/ , в якому продовжили брати участь працівники нашої громадської організації. На відміну від 2019 року, окрім посередницької діяльності в даному проекті, організатори відкрили новий напрямок роботи – юридична оцінка конфліктних ситуацій, в якому працювали наші юрисконсульти.

Нам випала можливість попрацювати з трьома кейсами:

  1. Типові конфлікти щодо закриття ринків (на карантин). Юридична оцінка https://dialog-ua.org/problems/40-neporozuminnya-mizh-vtsa-m-shchastya-ta-pidpryyemtsyamy-shchodo-vidkryttya-neprodovolchykh-rynkiv.html
  2. Відключення від мережі енергозабезпечення населення Рубіжного https://dialog-ua.org/problems/33-vidklyuchennya-vid-merezhi-enerhozabezpechennya-naselennya-rubizhnoho.html
  3. Конфлікт навколо передачі у комунальну власність об'єктів соціальної сфери міста Старобільськ https://dialog-ua.org/problems/63-konflikt-navkolo-peredachi-u-komunalnu-vlasnist-ob-yektiv-sotsialnoyi-sfery-mista-starobilsk.html

У зв’язку з тим, що на території всієї України було введено режим самоізоляції, перші дві конфліктні ситуації опрацьовувались в режимі онлайн за допомогою інструментів дистанційної роботи, про які ми згадували на початку статті. А для вирішення конфлікту навколо передачі у комунальну власність об'єктів соціальної сфери міста Старобільськ, були організовані дві діалогові зустрічі вже по закінченні жорстких обмежувальних мір під час карантину. Таким чином, нашим працівникам вдалося успішно провести заходи з врегулювання конфліктів як в онлайн, так і в офлайн режимах.

По завершенні роботи над конфліктними ситуаціями, координаторкою цього експериментального проекту від Програми ООН із відновлення та розбудови миру - Ганною Боровою та відповідальною консультанткою - Світланою Петровою, була проведена річна зустріч 01.12.2020 р. з підведенням підсумків, аналізом і оцінкою роботи посередників та плануванням на наступний 2021 рік.

За допомоги системної роботи команди «Впровадження практик ефективного вирішення конфліктів через створення постійної геоінформаційної системи моніторингу, аналізу, оцінки і вирішення конфліктів», що створено Програмою ООН із відновлення та розбудови миру та спрямовано на підвищення рівня безпеки та соціальної згуртованості у громадах та завдяки цьому проекту, триває кропітка робота, початок якій було покладено в 2019 році, задля виявлення, аналізу, оцінки та, головне, вирішення конфліктів.

View the embedded image gallery online at:
http://www.open.lg.ua/novyny/834-asr-ta-gismaovk#sigProId14d784af96

 

 

Яндекс.Метрика