«Методи взаємодії громадськості з органами влади
через механізм регуляторної політики та громадської експертизи» -
семінар для громади с.Коломийчиха Сватівського району

14.03.2011 в с.Коломийчиха Сватівського району відбувся семінар «Методи взаємодії громадськості з органами влади через механізм регуляторної політики та громадської експертизи». Семінар організовано в рамках проекту ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону» (далі – АСР) під назвою: «Конкурентний розвиток сільських громад Луганської області», що виконується при підтримці Проекту ПРООН «Розвиток громадянського суспільства» та Міністерства закордонних справ Данії.

Семінар проходив у приміщенні Коломийчиської сільської ради. В ньому взяли участь працівники та депутати сільради, члени Робочої групи з перегляду регуляторних актів та Робочої групи з розробки Стратегії сталого розвитку Коломийчиської громади.

В результаті семінару учасники змогли зрозуміти необхідність існування регуляторного законодавства та отримали практичні навички його використання на сільському рівні через спеціальні практичні вправи. На заході учасники:

  • отримали відповіді на запитання «Що таке регулювання та навіщо воно потрібне населенню, бізнесу та владі?»;
  • оглянули механізми регуляторної політики з точки зору інструменту взаємодії влади, населення та бізнесу;
  • розглянули схему планування регуляторної діяльності в сільській раді з прикладами необхідних документів;
  • зрозуміли сутність Аналіз регуляторного впливу актів (АРВ) та його части щодо «Вигід та витрат»;
  • розібрались для чого необхідно проводити дослідження результативності регуляторних актів.

На прикладі одного з існуючих регулювань села учасники семінару зробили вправу щодо перевірки якості розробленого АРВ цього регулювання. Обговорили роль громадськості в процесах прийняття рішень органами влади через використання механізмів регуляторної політики та громадської експертизи.

Було дивно, але слід відмітити, що присутні на початку зовсім не розуміли сутність регуляторного законодавства та вперше почули про можливість проведення громадської експертизи органів влади.

Наприкінці заходу залишились представники сільської Робочої групи по прискореному перегляду регуляторних актів (сформованої як у в інших громадах на виконання ЗУ «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування» №14 від грудня 2010 року N 2784-VI ), яким були надані персональні експертні консультації по правильності виконання прискореного перегляду. Як виявилось ці консультації оказались дуже вчасними враховуючи те, що процес прискореного перегляду ще не завершено. За підсумками заходу, всі присутні однозначно відмітили: «Дуже шкода, що таких навчань не було раніше, але тепер знаємо як покращити якість місцевих регулювань».

Після семінару в сільському ресурсному центрі розвитку громад ГО «ДЖЕРЕЛО-2009» с.Коломийчиха від АСР за підсумками проведеного заходу залишилась корисна література:

  • Посібник «Перегляд регуляторних актів – для практичного використання в роботі органами місцевого самоврядування»
  • книга «Регуляторна політика, як інструмент боротьби з корупцією» (Інституту конкурентного суспільства)
  • книга «Громадська експертиза діяльності органів виконавчої влади: крок за кроком» (Українського незалежного центру політичних досліджень) та ін.

Аналогічні семінари на тему: «Методи взаємодії громадськості з органами влади через механізм регуляторної політики та громадської експертизи» вже заплановані й в інших громадах:

17.03.2011 – в с.Чмирівка Старобільського району;

21.03.2011 – в с.Бобрикове Антрацитівського району.

01.04.2011 – в с.Новолимарівка Біловодського району.

Слід відзначити, що Антрацитівська райдержадміністрація, розуміючи важливість проведення роз’яснювальної роботи із сільрадами району, звернулась до АСР щодо розгляду питання проведення семінару для всіх голів району на базі Антрацитівської райдержадміністрації.

Тому, експертами АСР вирішено зробити семінар, який було призначено для громади с.Бобрикове у форматі районного заходу за узгодженням із Бобриківською громадою, яка прибуде зі своїм активом на семінар в Антрацитівську райдержадміністрацію 21.03.2011.

Вважаємо за необхідне висловити подяку від АСР за сприяння в організації та проведенні заходу координаторам Луганського ОРЦРГ Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що не відмовилась надавати волонтерські експертні консультації під час семінару та спеціалістам відділу підприємництва та регуляторної політики Головного управління економіки Луганської облдержадміністрації, що допомогли підготувати матеріали для посібника «Перегляд регуляторних актів – для практичного використання в роботі органами місцевого самоврядування».

Прес-служба АСР

Партнером Проекту ПРООН «Розвиток громадянського суспільства» з адміністрування конкурсу грантів «Участь громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні» є БФ «Творчий Центр «Каунтерпарт».

Яндекс.Метрика