Переглядів: 3744

Чим же вразили громади Попаснянського, Кремінського районів та партнери з м.Сєвєродонецьк у третій день перебування кримчан та дончан на Луганщині


Програма третього дня візиту мала найбільш напружений графік.

Перше  село, якевідвідала делегація – селище Калинове Попаснянського району.  Ще на під’їзді до села делегацію зустріла машина, та супроводжувала до першого об’єкту – будівлі Калинівськоїдільничої лікарні,де на гостей вже чекали перший заступник голови Попаснянської районної ради  - Власенко Роман Геннадійович, голова ГО «Добробут»  - Ольга Борисівна Токунова та координато сільського Ресурсного Центру Розвитку Громади – Оксана Розумна.

Ольга Борисівна розповіла,що з моменту побудови лікарні в 1978 році жодного разу не виконувались роботи по капітальному ремонту взв'язку з відсутністю коштів. А поточні ремонти в лікарні проводились постійно, тому лікарня взагалі має гарний вигляд. Проведення капітального ремонту вікон та покрівлі було необхідне для забезпечення відповідного температурного режиму тому,що в хоспісному відділені знаходяться прикуті до ліжка, невиліковно хворі пацієнти. Хоспісне відділення працює на 25 ліжок, але потреба в ліжках набагато більша. В основному у відділені знаходяться пацієнти соціально-незахищених верст населення, ветерани та інваліди війни, інваліди дитинства, онкологічно хворі та інші.

Початок діяльності місцевої організації ГО “Добробут” та практично відновлення залучення громадян до вирішення проблем власної територіальної громади відбувся врезультаті співпраці з Проектом ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Це партнерство фактично розпочалось у 2009 році, коли спільно із Проектом, місцевими органами влади та громадою вже у жовтні цього року був реалізований проект «Заходи з енергозбереження по заміні вікон та ремонту покрівлі в Калинівській дільничній лікарні» на суму 167405 гривень, з них: 76000 гривень – внесок ПРООН, 83035 гривень – внесок місцевого бюджету, 8370 – внесок громади.

Також в спеціально виділеному приміщенні Калинівської дільничної  лікарні завдяки тісній співпраці Калинівської селищної ради та місцевої громади пізніше розмістився ісільський Ресурсний Центр Розвитку Громади та ГО «Добробут». Відбулось таке перетворення тому, що за оцінкою Проекту ЄС/ПРООН організація була визнана як більш розвинута в порівнянні з багатьма іншими сільськими організаціями та була визнана, як “демонстраційна” – тобто така, що може на власному досвіді навчати працювати інших та організовувати тренінги та консультації для бажаючих.  Нема сумнівів, що робота Ресурсного Центру – це робота його координатора та активу організації, які в свій час та зараз бажають пізнавати та розвиватись особисто через участь в навчальних заходах та тим самим розвивають своє оточення та громаду вцілому.

Оксана Розумна – координатор Ресурсного Центру, ознайомила представників делегації з його діяльністю. Ресурсний Центр,доречи ,  постійно забезпечується новою літературою та актуальною інформацією. В цьому  в основному допомагаютьОбласний Ресурсний Центр та координатори Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Луганській області та ГО “Агентство стійкого розвитку Луганського регіону”.

Ресурсний Центр надає значну консультативну допомогу іншим громадам, його мета встановити партнерські відносини з представниками громадського сектору інших громад та районів, а також обговорити з ними перспективи співпраці.

Після обговорення усіх питань, що цікавили гостей, делегація разом з представниками місцевої влади та ГО «Добробут» відправилась до наступного об’єкту  - Калинівської середньої школи, де гості змогли оцінити виконання проекту «Заходи з енергозбереження по заміні вікон в Калинівській середній школі».

Учні та вчителі школи зустрічали делегацію,як самих дорогих гостей з короваєм, піснями та інструментальним ансамблем.

Оксана Розумна виступила з презентацією «Досвід діяльності ГО «Добробут». Були представлені проекти (на загальну суму 365165 грн.),які вже завершились:

 1. «Заходи з енергозбереження по заміні вікон та ремонту покрівлі в Калинівській дільничній лікарні»;
 2. «Заходи з енергозбереження по заміні вікон в Калинівській середній школі»;
 3. “Проведення поточного ремонту в КУ “КДЛ” та встановлення електричної плити;
 4. «Проведення поточного ремонту маніпуляційного  кабінету в КУ “Калинівська дільнична лікарня”»;
 5. «Облаштування місць відпочинку та дозвілля»;
 6. «Покращення матеріально технічної бази Калинівського Будинку культури»;

Були й ті проекти,  що визначені громадою наперспективу та зазначені в Плані розвитку організації:

 1. «Поточний ремонт господарчого блоку та встановлення електричної плити в КУ «Калинівська дільнична лікарня» (63 890 грн);
 2. Заходи з енергозбереження по замін вікон в Калинівській ЗОШ (350 000 грн);
 3. Відкриття та облаштування дитячого садка (1 300 000 грн);
 4. Створення та озеленіння парку в центрі смт. Калинове (300 000 грн);
 5. Покращення матеріально-технічної бази та проведення поточного ремонту в Калинівському СДК «Росія» (150 000 грн).

Також гостямпредставилидосвід співпраці зрізними донорами,як міжнародними та всеукраїнськими,так і місцевими.

Про  співпрацютакож розповів  у власній презентації перший заступник голови Попаснянської районної ради - Власенко Роман Геннадійович.

Він розповів про  Конкурс ініціатив громадських організацій Попаснянського району, який вже третій рік проводиться районною радою з метою підтримки сільських та новостворених неприбуткових організацій.

Наприкінці зустрічі в громаді с.Калинове всім присутнім були вручені пам’ятні сувеніри зроблені місцевими умільцями  -  бісерні квітки нарцису (символ хоспіної допомоги).

Із відгуків гостей про візит до села Калинове:

“Селом Калиновым удивлен и разочарован. Удивлен тем, что в такой разрухе деятельные и инициативные люди смогли добиться решения социальных вопросов. Встречи с учителями и детьми незабываемы – умницы!”

Бурняшев Володимир Васильович  (Новосельска селищна рада, Черноморский район, АР Крим

“с. Калиново – яркий пример, когда решение социальных вопросов оказывает мощное позитивное влияние на громаду и её активностю. В дальнейшем просматривается возможность проектов экономического роста.”

Пасічник Сергій Вікторович (ГО «КАРСТ», АРКрим)

“Удивило, что в селе очень эффективно функционирует  Ресурсный центр.

Хотелось бы получить Положение о работе Ресурсного центра (образец).”

Євчу Світлана Анатоліївна (ГО «КАРСТ», АРКрим)

“Общее впечатление и то что поразило: направленность на поддержку стариков (хоспис), забота о детях и их родителях (серия проектов),  хорошая организация и открытость (это касается перенятия опыта),  естественно организация  мест в регионе для людей старшего поколения и детей.”

Черненко Людмила Іванівна (ГО «КАРСТ», АРКрим)

“Визит в Калиново оставил глубокий след в памяти. Громада инициативная, но жить там не выявилось желания. Особенно поразила масштабом заброшенность.”

Деркач Надія Олександрівна (ГО «Ударнік», с.Розкішне)

“Глубоко взволновал проект по созданию хосписа на базе больницы с. Калиново. Единодушие жителей громады от малого до великого в поддержке этого архи гуманного проекта. Так же уровень музыкального образования в сельской школе. У меня появилось желание написать региональный районный проект по созданию хосписа в Сакском районе. В совете есть для этого база (закрытые 2х этажное здание школы). Нужны единомышленники, и средства для оборудования.”

Рудакова Людмила Іванівна (ГО «Вікторія»,  с.Кримське, Сакський район  АРКрим)

“Вызывает восхищение благородство и самоотверженность людей, которые занимаются содержанием, обеспечением работы хосписа в с. Калиново. Очень понравилось, что работа этого учреждения тесно связана с воспитанием подрастающего поколения через вовлечение в сбор средств для работы этого учреждения, проведение различных концертов и мероприятий. Хотелось бы чтобы хоспис был выполнен и на территории нашего совета, так как проблема одиноких, умирающих стариков очень актуальна и меня волнует, хотя я понимаю, что реализовать такой проект силами одного сельского совета трудно.”

Мельник Світлана Євстафіївна (ГО «Вікторія», с.Кримське, Сакський район АРКрим)

“Впервые на практике увидела, что такое хоспис. Довольно необычно, что хоспис есть в селе Калиново. Меня это удивило! Хоспис в селе. Однако, это очень интересное начинание. Общественная организация с. Калиновое внедрила очень интересный стимул для вступления в ряды громады – это членские билеты и 3% скидки в местных магазинах. В нашей «Крымской» жизни реализовать идею хосписа вряд ли получиться. Думаю, что население не откликнется на такую идею.”

Соболь  Ігор Леонідович  (ГО «Совість», с.Донське Симферопольський район АРКрим)

“Они молодцы. Больница с отдельным хосписом привела меня в притупленное чувство. Такое, на мой взгляд, бедное село и содержать хоспис!!! Это выше всяких похвал. Мне понравилось, как нам всю информацию преподнесла бухгалтер общественной организации Оксана. Я увидела в ней лидера. Из таких людей необходимо группировать свою громаду…”

Тішкіна Ірина Василівна (ГО «Константиновка», Симферопольський район АРКрим)

“Калиново –пример работы по реабилитации с пожилыми людьми. Голова организации замечательная женщина, таких людей, любящих свое дело, да побольше!”

Сиволап Марина В’ячеславівна (ГО «Шанс», с.Воїнка, Красноперекопський район АРКрим)

“Такой прекрасный пример реализации проекта по здравоохранению – трогательно и хорошо. Энергосбережение в школе  - понравилось то, что руководитель ресурсного центра – такой с которым хотелось общаться и писать проекты (очень располагает). Встреча – оркестр балалайщиков , тоже очень редко в наше время.”

Карлюга Зоя Петрівна  (Первомайська районна рада АРКрим)

“Поражает. Направление по улучшению условий содержания в хосписе – отдельная благодарность главврачу. Посещение школы . Интересна организация управления и деятельности ОО «Добробут» (Акция, участие в праздниках, анкетирование ) работа с предпринимателями (3% скидки в магазине  для членов ОО – это особенно поразило)”

Антоненко Олена Валентинівна (ГО «Школа активної наполегливої співпраці», смт.Білоречинське Лутугинського району Луганської області)

“Понравилось – актуальность выбора членами вложения финансов. Старики и дети эта тема не обсуждается.  Поразило -  открытость людей, бескорыстность, стремление к знаниям. Поразил уровень умирания населенного пункта – пустые, брошенные дома. Фанатичная любовь к детям.”

Баклан Віктор Андрійович (ГО «Промінь», с.Новоахтирка, Новоайдарськиу район Луганської області)

“Поразило количество населения, которое берет участие в организации в Калиново. Возможность помогать людям в возрасте . Функционирование ресурсного центра.”

Семененко Юлія Миколаївна (ГО «Наша Родина», с.Оборотнівка, Сватівський район Луганської області)

“Понравилась система работы громады, инициативность, но сложилось впечатление, что у этого села нет будущего, очень тяжелая атмосфера”.

Пєліх Вікторія Анатоліївна (ГО «Миколаївська ластівка», Станично-Луганський район Луганської області)

“Поразило в с.Калиново - организация общественной организации (ОО), привлечение средств для развития ОО, реализация намеченных планов, развитие паллиативной помощи.”

Людмила Кісліцина - "Майбутнє Меловщіни", сел. Мілове, Міловський район, Луганська область

“Большая продолжительность пгт. Калиново показывает огромный объем роботы для активных членов громады. Но понравилось, что они не сдаются и реализуют проекты”.

Орос Володимир Олексійович  (ГО "Добропільский центр молоді "ДОБРО", м.Добропілля, Донецька область)

“Люди трудятся , улучшают жизнь тем, кто живет в хосписе. Стремятся сохранить школу. Но еще много недостатков: много развалин, плохие дороги, мусор. Хочется оптимизма, знаний для построения хосписа и оборудования”.

Васильченко Ірина Сергіївна (ГО "Гуманістичний центр по роботі з молоддю міста Торез "НОВІ ЛЮДИ", м.ТорезДонецької області)

“Калиново вызвало контраст впечатлений как депрессивной территории. Создана больница для пожилых.”

Колєснік Анатолій Леонідович (ГО „ІМГА”, с.Островське, Первомайський район АРКрим)

“Понравилось то, как в с. Калиново поставлена забота о людях пожилого возраста (обустройство больницы, привлечение к организации праздников, досуга больных, учащихся местной школы).  Также понравилась организация работы коллектива местной школы с учащимися вне школьной программы.”

Ковальчук Володимир Сергійович  (Калінінська селищна рада Первомайського району, АРКрим)

“В Калиново понравилось волонтерство практически всех жителей громады – не забывают о страдающих больных, ни в праздники ни в будни, находящихся в больнице . Очень поразило посещение данного объекта.”

Конєєва Тетяна Володимирівна (ГО «Аленушка», с.Сініцине, Кіровський район, АРКрим)

Після обіду в м. Первомайськ, до якого доречі громада селища Калинове передала млинці, які вони пекли спеціально для гостей, делегація направилась до Кремінського району в село Єпіфанівка.

Вже традиційно короваєм зустрічали мешканці села на чолі з Любов’ю Олександрівною Малихіной -  головою ГО «Пан Єпіфан».

Вона розповіла про діяльність організації, співпрацю з місцевими представниками бізнесу та продемонструвала результати реалізованих проектів в селі Єпіфанівка, а саме:

 1. «Облаштування ФАПу с. Єпіфанівка», за підтримки ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»;
 2. Проект по встановленню  екологічної каналізації в Єпіфанівській  школі,  поданий під “зонтиком” ГО “Агентство стійкого розвитку Луганського регіону” на конкурс  Антикризової  гуманітарної  програми Міжнародного  Фонду  «Відродження»;
 3. «Енергозберігаючі заходи в сільській школі» за підтримки Українського Фонду Соціальних Інвестицій

та багато інших ініціатив, що реалізує громадська організація у співпраці із спонсорами та приватними місцевими благодіями – обладнання групи перебування 5-ти річних дітей в школі, новий комп’ютерний клас, персональні премії приватного спонсора старанним дітям, ремонт містка, благоустрій парку біля школи, переобладнання шкільного підвалу для творчих майстерень для дітей та інше.

Під час огляду Єпіфанівської ЗОШ, для делегації був організований справжній святковий концерт за участю учнів школи.

На завершенні візиту учасників програми почастували чаєм та млинцями з медом, а також подарували дерев’яні скалки місцевого виробництва.

Із відгуків гостей про візит до села Єпіфанівка:

“Село Епифановка подсказало, как работать с предпринимателями посредством заключения социальных договоров. Понравилось внимание школьников к чистоте села, обращением рисунками к населению.”

Бурняшев Володимир Васильович (Новосельска селищна рада Черноморського району, АРКрим)

«с. Епифановка – опять пример развития социальных проектов оказывает влияние на воспитание детей и молодежи, что является фундаментом для будущего развития села и (пересмотра) снижения миграции молодежи из села».

Пасічник Сергій Вікторович (ГО «КАРСТ», АРКрим)

«Заинтересовал проект по биоканализации. Хотелось бы получить больше информации об этом проекте».

Євчу Світлана Анатоліївна (ГО «КАРСТ», АРКрим)

«Тут действительно поразили  воспитанием патриотизма детей,  заботой об инфраструктуре школы и применение новых технологий очистки воды, что очень актуально для Крыма»

Черненко Людмила Іванівна (ГО «КАРСТ», АРКрим)

«Общественная организация в Епифановке вызывает уважение. Работа не только с проектами ПРООН, а и привлечение других инвесторов (доноров)

Хотелось бы перенять опыт Епифановки в организации сбора средств с членов громады».

Деркач Надія Олександрівна (ГО «Ударнік», с.Розкішне)

«Система канализационной очистки сточных вод. В с. Крымское, где существует центральная канализация нет очистных сооружений. Нарушается экология. 4 года пытаемся включить проект в план капитального строительства АР Крым, однако не можем получить финансирование. Хотелось бы воплотить у нас инновационный проект по очистке сточных вод».

Рудакова Людмила Іванівна (ГО «Вікторія»,  с.Кримське, Сакський район  АРКрим)

«Заинтересовала в с. Епифановка система очистки сточных вод».

Мельник Світлана Євстафіївна (ГО «Вікторія», с.Кримське, Сакський район АРКрим)

«Главная гордость громады – это школа. Небольшая школа, но уютная обстановка и замечательные дети».

Соболь  Ігор Леонідович  (ГО «Совість», с.Донське Симферопольський район АРКрим)

«Женщины села показали нам как они любят своих детей. А дети просто таланты. Это единственное село, где с нами разговаривали на украинском языке. Мне это понравилось. Там у деток горят глаза!!! Село очень чистое и воздух такой, что им не возможно надышаться.»

Тішкіна Ірина Василівна (ГО «Константиновка», Симферопольський район АРКрим)

«Епифановка – замечательный проект по биообработке отходов, взяли себе на заметку. Дети творческие, артистичные.»

Сиволап Марина В’ячеславівна (ГО «Шанс», с.Воїнка, Красноперекопський район АРКрим)

«Пан Епифан» - Акция «Чистое село» очень понравилось. Проект по ремонту ФАП (заинтересовал биотуалет ) небольшая стоимость и нет проблем.

Софинансирование на районном уровне,  свой конкурс. Поддержка развития местного саморазвития.»

Карлюга Зоя Петрівна  (Первомайська районна рада АРКрим)

«Епифановка – молодец. Обязательно переймем опыт по биотуалету. И самодеятельность в школе.»

Баклан Віктор Андрійович (ГО «Промінь», с.Новоахтирка, Новоайдарськиу район Луганської області)

«В Епифановке замечено желание всего населения в участии развития села, в их возможностях четко ставить цель в достижении своих планов. Надежда на обучение своих детей и здравоохранение.»

Семененко Юлія Миколаївна (ГО «Наша Родина», с.Оборотнівка, Сватівський район Луганської області)

«Понравилось: гордость, любовь к своему селу, организация работы с громадой, детьми, молодежью. Разностороннее развитие детей, создание для этого всех условий. Взаимодействие местной власти, общественной организации, бизнеса.»

Пєліх Вікторія Анатоліївна (ГО «Миколаївська ластівка», Станично-Луганський район Луганської області)

«с. Епифановка – очень поразила общественная организация; взаимодействие власти  с общественной организацией и бизнес; патриотическое воспитание детей; умение ярко презентовать свою работу; очень интересные и доброжелательные люди.»

Людмила Кісліцина - "Майбутнє Меловщіни", сел. Мілове, Міловський район, Луганська область

«Епифановка поразила любовью детей к малой Родине, чувствуется хорошая рука директора школы.»

Орос Володимир Олексійович  (ГО "Добропільский центр молоді "ДОБРО", м.Добропілля, Донецька область)

 

«Дети, их патриотизм просто поразили. Учителя. Озеленение классов. Ремонт в школе. Директор – патриот. Компьютерный класс. И нам хочется финансов для обустройства школ.»

Васильченко Ірина Сергіївна (ГО "Гуманістичний центр по роботі з молоддю міста Торез "НОВІ ЛЮДИ", м.ТорезДонецької області)

« В Епифановке понравился коллектив учителей, который прививает любовь к своему селу. Обустроена канализация фельдшерского пункта, очень поразила.»

Колєснік Анатолій Леонідович (ГО „ІМГА”, с.Островське, Первомайський район АРКрим)

«Осталось хорошее впечатления после посещения Епифановки. Понравилась высокая активность в художественной самодеятельности, творчестве. Творческий подход коллектива к организации внеклассной работы, поощрение активных участников.»

Ковальчук Володимир Сергійович  (Калінінська селищна рада Первомайського району, АРКрим)

«Очень понравилась  идея  биоканализации (хочется лучше изучить и применить у себя на территории это чудо). Понравилась подготовка местной школы к встрече гостей, несмотря на каникулы.  Очень понравилась идея заключения соц. договоров с местными предпринимателями на оказание материальной помощи общественным организациям (20 грн с 1 га) . Обязательно нужно взять на заметку.»

Конєєва Тетяна Володимирівна (ГО «Аленушка», с.Сініцине, Кіровський район, АРКрим)

Останнім пунктом призначення третього дня візиту було місто Сєвєродонець, який привітливо зустрів представників делегації теплим весняним вечором. В м. Сєвєродонецьк делегація відвідала ГО «Бізнес-центр «Єропейський вибір», яку очолює Трякіна Галина Лук’янівна. Була представлена презентація діяльності ГО та співпраця організацій в напрямку євроінтеграції із сільськими територіями.

Із відгуків гостей про візит до м. Сєвєродонецьк:

 «Бизнес-клуб. Я знакома была до поездки с работой бизнес-клуба и считаю её очень эффективной. Для Крыма работа этой организации может быть хорошим примером.»

Черненко Людмила Іванівна (ГО «КАРСТ», АРКрим)

«В Северодонецке посетив бизнес-клуб впервые узнала о масштабах деятельности этого клуба.»

Деркач Надія Олександрівна (ГО «Ударнік», с.Розкішне)

«Европейский клуб. Изначально не совсем понял, зачем мы туда приехали. Но потом стало интересно. Жаль, что таких клубов в Симферополе, на сколько я знаю, нет. Для создания бизнес – клуба необходимо усилие заинтересованных людей. Идея хороша, но силами нашей общественной организации её реализация, считаю, невозможна.»

Соболь  Ігор Леонідович  (ГО «Совість», с.Донське Симферопольський район АРКрим)

«Евро-клуб интересная идея, работа по этому направлению. Хотели бы подключить и своих детей к совместной деятельности. Создать свой  Евро-клуб и постоянно работать с такими городами как Северодонецк, Луганск. Инициативная молодежь для этого есть. (Создать районный Евро-клуб из молодежи сел района). Поближе изучить работу Евро-клуба, приобщить свою молодежь к проведению подобных проектов.»

Сиволап Марина В’ячеславівна (ГО «Шанс», с.Воїнка, Красноперекопський район АРКрим)

«Северодонецк . Завидую количеству бизнеса в городе.»

Баклан Віктор Андрійович (ГО «Промінь», с.Новоахтирка, Новоайдарськиу

«Бизнес клуб натолкнул к мыслям о создании подобного у нас. Давно сотрудничаем с клубом предпринимателей Донбасса, но здесь плюс это - евроинтеграция.»

Орос Володимир Олексійович  (ГО "Добропільский центр молоді "ДОБРО", м.Добропілля, Донецька область)

Наприкині розповіді про 3-й день перебування гостей на Луганщині зазначимо, що й ГО “Добробут” селища Калинове Попаснянського району і ГО “Пан Єпіфан” Кремінського району – є офіційними сільськими партнерами ГО “Агентство стійкого розвитку Луганського регіону”. Вони  періодично залучаються до спільних заходів, отримуюь проектні консультації від експертів Агентства, а ГО «Пан Єпіфан» за допомогою Агентства отримало комплект техніки для діяльності організації. За допомогою Агентства організаціям створено та підтримуються власні сайти (http://kalinove.open.lg.ua/ та http://epifanovka.open.lg.ua/

З цими громадами можна буде зустрітитись вже в травні 19-го числа на святі - Днях Європи, яке щорічно організує Агентство та у цьому році в м.Свердловськ.

Прес-служба АСР

 

Яндекс.Метрика